Du er her: Hjemmesiden  > Tritons Venner  > Superbrugsen

Tritons Venner

Aktiviteter for Superbrugsen

Tritons Venner har indgået en sponsoraftale med Superbrugsen i Skovlunde. Superbrugsen støtter Tritons Venner (og dermed konkurrenceafdelingens svømmere).

Til gengæld for støtten medvirker klubbens svømmere ved specielle aktiviteter i Superbrugsen i Skovlunde. Se nærmere herunder:


 

Baggers til Superbrugsen i Skovlunde

Tritons venner har i samarbejde med Superbrugsen Skovlunde stablet en aktivitet på benene. I forbindelse med de kommende helligdage i maj/juni har uddeleren i Brugsen bedt os stille med en flok svømmere til at hjælpe med at pakke i poser og se søde ud.

Hermed den endelige plan, der er udarbejdet efter oplysninger fra hhv. Superbrugsens uddeler, elite- og førstehold, samt Tritons Venners bestyrelse. Hvis der er ændringer, tilføjelser eller spørgsmål til nedenstående, kan henvendelser rettes til undertegnede.

Superbrugsen udlåner gerne Servicemedarbejder-bluser, men hvis alle, der møder op, bare er iført samme Tritontøj ( jeg foreslår eliteholdets hvide poloshirt), er dette også i orden. Altså: Sørg for at have samme "top" på, så der er samhørighed! Dette bedes koordineret af den træner, der har svømmere "udlånt" den pågældende dag.

Torsdag d. 10/5 kl. 16-19
Christina OlssonChristian K. Andersen
Eline RinggaardSofie Hastrup Svendsen
Lørdag d. 12/5
Kl. 10-12.30Iben SandemandKim S. LarsenSøren Jørgensen
Kl. 11-14Mads Vieth--
Kl. 12.30-15Marianne BertoreCamilla JørgensenMichael Rasmussen
Fredag d. 25/5 kl. 16-19
Louise JohansenCamilla Reckeweg
Camilla JørgensenMette Bugge Olsen
Lørdag d. 2/6
Kl. 10-12.30 Jannik Damm 
Kl. 12.30-15 Mie ThorupMarianne Bertore

Foreløbig tak for god ro og orden

Julie Nielsen
Svømmeklubben Tritons Venner

© Svømmeklubben Triton 20.10.2006